Freestyle motokrosař Libor Podmol o extrémním sportu a síle pozitivního myšlení

Freestyle motokrosař Libor Podmol o extrémním sportu a síle pozitivního myšlení

Libor Podmol je mistr světa ve freestyle motocrossu. S tímto sportem procestoval celý svět, stal se mistrem světa, natočil celovečerní film Tomorrow will be better, s kterým získal i sošku zlatého lva. V roce 2013 se stal prvním neamerickým jezdcem, který vyhrál disciplínu StepUP na olympiádě extrémních sportů Xgames.

Rozhovor můžete jednoduše poslouchat na vašem telefonu v těchto aplikacíchPoslechněte si v aplikaci

V rozhovoru uslyšíte:

  • proč máte cvičit jógu
  • o meditacích, pozitivním myšlení a vizualizaci
  • jak trénuje mistr světa
  • proč si dopřát jeden den volna
  • jaké doplňky Libor pravidelně užívá

O epizodě

Rozhovor s Liborem Podmolem probíhal za zajímavých okolností. Libor se chystal ukončit svoji bohatou závodní kariéru ve freestyle motokrosu a věnovat se rallye, když přišel pád, zlomené obě nohy a 39 šroubů v nich.

Uslyšíte, jak vypadá průměrný den světového motokrosaře a jaké to je, když se vám ze dne na den změní životní situace a plány do budoucna. S Liborem mluvíme o tom, jak překonal svoje zranění. Taky se budeme věnovat tomu, jak ve svém životě využívá „psychické nástroje” jako meditaci, pozitivní myšlení, ale taky třeba psaní a jógu.

Mluvíme v podstatě také o inovaci – jak to, že když se zdá něco nemožné a pak metu neuskutečnitelnosti překoná jen jeden člověk, tak se původně nemožné stává normou.

Povídáme si taky o podnikavosti a o aktivitách Libora, které si s nim většina lidí okamžitě nespojí. V rozhovoru se dotkneme řady zajímavých témat – třeba proč je Česko malým, ale ve světě motokrosu významným místem, které produkuje obrovský talent. Dozvíte se tak i něco o naší méně známe tradici, která ovlivňuje světovou podobu motokrosu.

Zajímavé odkazy a epizody

Partnerem podcastu jsou

Jan Melvil Publishing – nakladatelství špičkových knih. Do 8.3. máte možnost získat slevu 30% při nákupu knih na eshopu melvil.cz a zadání slevového kódu protiproudu.

Active24 – poskytovatel webhostingu a místo, kde si zaregistrujete doménu pro vaše webové stránky.

Sledujte nás na sociálních sítích

Facebook  Instagram  Youtube 

Vybrané rozhovory

Využitím těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací.